KAPADOKYA RÜYASI TURLARI

KAPADOKYA RÜYASI TURLARI1 GECE 2 GÜN KAPADOKYA RÜYASI TURLARI

450 

Çerkezköy - KAPADOKYA13-08-2021

Hareket
00:00:00
Varış
00:00:00

KAPADOKYA - Çerkezköy 15-08-2021

Hareket
00:00:00
Varış
00:00:00
KAPADOKYA RÜYASI TURLARI KAPADOKYA RÜYASI TURU

TUR TARİHLERİ:

22.10.2021
28.10.2021
12.11.2021
19.11.2021

Turumuz saat 20.00' da Çerkezköy’den hareketle başlar. İstanbul, Bolu, Ankara’yı takiben, sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine varıyoruz. 

2.GÜN    Bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla ortay çıkan Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. Bölgeye vardığımızda sırasıyla Selime köyü ve Selime Katedralini panoramik olarak görüyoruz. Güzergâhı üzerinde kanyon - vadi olan doğa harikası, Ağaçaltı, Yılanlı gibi kiliseleri görmek üzere Ihlara Vadisi'ne iniyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezerek, Kaymaklı ilçesini panoramik görüyoruz. Sonrasında bölgede yetişen, oldukça lezzetli çifte kavrulmuş kabak çekirdeği alma imkanı veriyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi'nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii'nde verilecek fotoğraf ve gez molası sonrasında, Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, mimarisi bölgeye özgü olan konağa geziyoruz. Bölgede yetişen üzümlerden yapılan şarabın üretim yeri olan Turasan Şarap Fabrikasını gezme imkanımız oluyor. Otele varış, akşam yemeği ve konaklama. Dileyen misafirlerimizle Kapadokya Türk Gecesine gidilecektir. (EKSTRA)  

3.GÜN:    Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kapadokya Bölgesini gezmeye devam ediyoruz. Güvercinlik Vadisini ilk göreceğimiz yerler arasında, 9.Yüzyıla kadar Güvercinlerin bakıldığı bölgede, kuşların gübreleri üzüm bağları için çok yararlı olduklarını tespit etmişlerdi ve güvercin bakımına çok önem vermişlerdi. Bölgede patlayan volkanların lavlarının oluşturduğu, bölgeye özgü oniks taşının işlendiği ve satıldığı mağazaya giderek, hediyelik alma imkanı veriyoruz. Sonrasında, adeta bir açık hava müzesini andıran bölgede sırasıyla, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanıl ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile M.S. 9. Y.Y. arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Çanak çömlek atölyesini geziyoruz. Ardından Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Müze içindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), mutfak, kiler, şaraphane ve İncil' in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. O bölgeye özgü toprakla üretilen Avanos ilçesindeki çanak-çömlek yapım atölyesini geziyoruz. Paşa bağları, Devrentler'in ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi geziyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından turumuzu tamamlayıp dönüşe geçiyoruz. Bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 
*Gidiş – Dönüş  Ulaşım  
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su) 
*Çevre Gezileri 
*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)  
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber 
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 
*Seyahat Sağlık Sigortası (tur süresince) 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
*Tüm Öğlen Yemekleri 
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
*Tüm Özel Harcamalar 
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
*Kapadokya Türk Gecesi 150 TL 
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri  
*ATV- SAFARİ TURU (1 ATV 2 KİŞİLİKTİR. 2 KİŞİ 150TL) 

LiveZilla Live Chat Software