29 EKİM UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN MİDYAT TURU

29 EKİM UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN MİDYAT TURU2 GECE KONAKLAMALI 29 EKİM UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN MİDYAT TURU

1899 

Çerkezköy - DİYARBAKIR MARDİN MİDYAT29-10-2021

Hareket
00:00:00
Varış
00:00:00

DİYARBAKIR MARDİN MİDYAT - Çerkezköy 31-10-2021

Hareket
00:00:00
Varış
00:00:00
29 EKİM UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN MİDYAT TURU

1.Gün. ( Diyarbakır – Hasanpaşahanı – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – Diyarbakır ulu cami – On Gözlü Köprü – Zerzevan Kalesi – Deyrul Zaferan Manastırı – Kasımiye Medresesi – Eski Mardin Evleri -  Şehidiye Ve Zinciriye Medreseleri Tarihi Ptt Binası – Abbaralar )

 

Değerli Konuklarımız; Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde uçuşumuzdan 2 saat önce buluşuyor ve check-in işlemlerimizi tamamlayarak İstanbul-Diyarbakır Uçağı ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz . Diyarbakır havaalanında bizleri bekleyen aracımıza binerek kahvaltıya geçiyoruz.  Hasanpaşa han’ında alacağımız muhteşem diyarbakır kahvaltısı sonrası, Cahit Sıtkı Tarancı Evi’ni ziyaret ediyor burada hem örnek bir Diyarbakır Evi görüyor hem de Cahit Sıtkı Tarancı hakkında bilgi aldıktan sonra İslam Aleminde 5 Harem-i Şerif içerisinde yer Alan Diyarbakır Uu cami’yi geziyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Dört Ayaklı Minare’ye varıyoruz. 4 sütun üzerine inşa edilmiş nadide bir mimari örnek olan bu minareyi ziyaretimiz sonrası Otobüsümüzle buluşuyor ve On Gözlü Köprüye hareket ediyoruz.  Yol güzergahımızda Dünya’nın ayakta kalan en uzun 2. Surlarını panoramik olarak görüyoruz. Rehberimizin uygun görmesi halinde On Gözlü Köprü’de fotoğraf molası vreiyor ve mardine doğru yola çıkıyoruz. Çınar güzergahını takip ederek devam ettiğimiz yolumuz üzerinde bulunan 3bin yıllık tarihiyle Zerzevan kalesi ve Romanın doğudaki son Tapınağı olan Mithras Tapınağını ziyaret ettikten sonra Kısa bir yolculuktan sonra Taşın konuştuğu şehir Mardin’e ulaşıyoruz. İlk durağımız Süryani manastırı olan Deyrul Zaferan Manastırı oluyor. Burada  hem Süryanilikle ilgili merak ettiklerimizi öğreniyor hem de Muhteşem Manastır mimarisi özelliklerini keşfediyoruz.Manastır gezimiz sonrası enfes mardin lezzetlerini tadacağımız restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası İlk olarak Artuklu döneminde yapımına başlanan ve Akkoyunlular döneminde Kasım Bey tarafından bitirilen daha çok Tıp ve Astronomi alanında derslerin verildiği her iki döneminde mimari stilini yansıtan Ksaımiye medresesioluyor. İçerisinde tertibi ile İslam Tasavvuf Felsefesinin esasını teşkil eden Vahdet-i vücut’un antalımaya çalışıldığı SELSEBİL’in manasınını Rehberimizden dinleidkten sonra bu muazzzam atmosferin içerisinden ayrılıyor ve kendimizi bir başka büyünün içerisinde bulacağımız eski Mardin sokakları arasında yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında bir sokaktan ötekine evlerin altından geçiş yapılan-Abbara-ları görüyoruz. Panoramik olarak Zinciriye Medresesi, Mardin Kalesi ni gördükten sonra Mardin ulu camiye geliyor ve  taşın ilmek ilmek her santiminin işlendiği minaresinin hikayesinin Rehberimizden dinliyoruz. Mardin’ Çaarşıda Rehberimizin uygun gördüğü halde serbest zamanımızı alıyor alışverişimiz sonrası otobüsümüzle buluşuyor ve otelimize geçiyoruz. Akam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Hasanpaşa Hanı Kahvaltıcı Kadri serbest menü fiyatları geçerlidir. Tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Kasr-ı Kaya serbest menü fiyatları geçerlidir. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama Oteli: 4**** ve 5***** Mardin Otelleri

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe yada set menü olarak verilecektir.

 

2.Gün. ( Dara Antik Kenti – Beyaz su – Midyat – Mor Gabriel Manastırı  – Sıla Konuk Evi – Midyat Telkari Sanatı  )

 

Değerli konuklarımız; sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Doğunun efesi olarak adlandırılan Dara Antik kentine doğru yola çıkıyoruz. Kazılarla gün yüzüne çıkartılan Nekropol alanını gezeceğimiz Dara Antik kentine göreceğimiz her eser bizi büyülecek. Dünyada bir benzerinin daha olmadığı Yeniden diriliş inancıyla saklanan 3 binden falza kişiye ait kemiklerin bulunduğu Galeri Mezar olarak adlandırılan unik mezar tahmin edebileceğimizin çok ötesinde bir eser olarak karşımıza çıkacak. Dara’daki gezimizi Zindan(Sarnıç) ziyaretimizle sonlandırıyor. Suriye sınırına en yakın geçeceğimiz Nusaybin üzerinden Mezopotamyanın ortasında doğal güzelliğiyle ve yeşilliğiyle bizi şaşırtacak olan Sakin suların içerisinde bambaşka bir atmosferin içerisinde dinlenebilieceğimiz Beyaz Su’da kısa bir mola verdikten sonra TurAbdin bölgesinin muhteşem kentine Süryani,Müslüman ve ezidilerin iç içe dosta kardeşçe yaşadığı Midyata varıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Midyat Konuk Evi’ni geziyor ve telkari alışverişimizi yaptıktan sonra Deyrul Umur( Mor Gabriel) Manastırına doğru yola çıkıyoruz. Buradaki gezimiz sonrası Mardin’e dönüyor ve otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Midyat serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama Oteli: 4**** ve 5***** Mardin Otelleri

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe yada set menü olarak verilecektir.

 

3.Gün. ( Savur  – Hacı Abdullah Bey Konağı – Kıllıt Köyü – Hasankeyf – Batman )

 

Değerli konuklarımız; sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Savur ilçesine doğru hareket ediyoruz. İlk olarak Hacı Abdullah Bey konağına çıkıyoruz. Burada bütün Savur’u keyif ile izlerken çaylarımızı ve kahvelerimi afiyetle yudumluyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra Süryani halkın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt köyüne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Kıllıt köyünün hikâyesini büyük bir merakla dinleyip köyde bulunan Ortodoks, Katolik ve Protestan kiliselerinden uygun olan bir tanesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kıllıt köyünde yüreğimizi bıraktıktan sonra Hasankeyfe doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyfte kısa br molanın ardından  Batman’a ulaşıyor ve öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrası Bismil üzerinden Diyarbakır Havalimanına geliyor ve Check in işlemlerimiz sonrası uçağımızdaki yerlerimizi alıyoruz. İstanbul Havalimanında siz değerli misafirlerimizde vedalaşıyor ve bir başka CORAL TRAVEL organizasyonunda görüşmek dileğiyle ayrılyırouz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Batman Ali Usta  serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama Oteli: Bu akşam konaklama yoktur.

Akşam Yemeği: Havaalanında alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

 

Gezi ücretine dahil olan hizmetler

 

Mercedes Sprinter yada Vw Crafter Marka araçlar ile ulaşım,

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı,

Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Uçak Bileti,

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler  

 

Yöresel Mardin Kahvaltısı,

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,


LiveZilla Live Chat Software