12-14 agustos VE DEVAM EDEN TARİHLER İLE KAPADOKYA TURU

12-14 agustos VE DEVAM EDEN TARİHLER İLE KAPADOKYA TURU2 GUN 1 GECE 12-14 agustos VE DEVAM EDEN TARİHLER İLE KAPADOKYA TURU

999 

Çerkezköy - BUTUN HAREKET TARIHLERIMIZ PROGRAMDADIR KAPADOKYA25-03-2022

Hareket
20:00:00
Varış
09:00:00

BUTUN HAREKET TARIHLERIMIZ PROGRAMDADIR KAPADOKYA - Çerkezköy 27-03-2022

Hareket
16:00:00
Varış
00:00:00
12-14 agustos  VE DEVAM EDEN TARİHLER İLE KAPADOKYA TURU  KAPADOKYA TURU TUZ GÖLÜ FARKI İLE...

TUR TARIHLERI12-14 AGUSTOS 2022
09-11 EYLUL 2022
30 EYLUL - 02 EKIM 2022
21-23 EKIM 2022
04-06 KASIM 2022
18-20 KASIM 2022
02,-04 ARALIK 2022

 1.GÜN   

11/02/2022  Turumuz saat 20,00 Da çerkezköyden 21.00' da Çorlu’ dan eski kız meslek durağından hareketle başlar. İstanbul, Bolu, Ankara’yı takiben, sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine varıyoruz. 

2.GÜN   

12/02/2022  Adeta bir açık hava müzesini andıran bölgede sırasıyla, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile M.S. 9. yy arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni panoramik olarak görüp, Bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkan Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. Bölgeye vardığımızda Güvercinlik Vadisini ilk göreceğimiz yerler arasında, 9.Yüzyıla kadar Güvercinlerin bakıldığı bölgede, kuşların gübreleri üzüm bağları için çok yararlı olduklarını tespit etmişlerdi ve güvercin bakımına çok önem vermişlerdi. Buradaki fotoğraf molası sonrasında Siz Değerli Misafirlerimize yetişen, bölgede oldukça lezzetli çifte kavrulmuş kabak çekirdeği alma imkanı veriyoruz. Alışveriş sonrasında yönümüzü Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Müze içindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), mutfak, kiler, şaraphane ve İncil' in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. O bölgeye özgü toprakla üretilen Avanos ilçesindeki çanak-çömlek yapım atölyesini geziyoruz. Ve bölgeye özgü nefis tatların olduğu öğle yemeğimi yedikten sonra bu kez Katılmak isteyen misafirlerimiz ile Bölgede artık bir gelenek haline gelen ve çok popüler olan ATV ile safari turumu gerçekleştiriyoruz. (Ekstra).Eğlenceli dakikalar sonrasında safari turumuzu tamamlayıp Rahipler Manastırı olarak da bilinen Paşa bağları geçiyoruz. Tüm Kapadokya turu boyunca görebileceğiniz en güzel peri bacaları örneklerini burada yakından görme fırsatını yakalayacaksınız. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında ise en son Derbent Vadisi,Aşıklar Vadisi yada Hayal Vadisi olarak da bilinen Değişik şekillerde oluşumları fotoğraflayıp programımızı bitirip Konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme ve Akşam Yemeği otelde. 

3.GÜN:   

13/02/2022 Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Bölgede patlayan volkanların lavlarının oluşturduğu, bölgeye özgü oniks taşının işlendiği ve satıldığı mağazaya giderek, hediyelik alma imkanı veriyoruz. Ve Buradan ayrılıp Kaymaklı Kasabası’na gidiyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezerek, Kaymaklı ilçesini panoramik görüyoruz. Ardından Derinkuyu’dan geçip Hasan Dağı’nın görkemli manzarası eşliğinde Ihlara’ya doğru gidiyoruz. Yol Üzerinde Narlı göl yada Acıgöl olarak bilinen ve Termal suyu ile bölgede giderek popüler olan bu sevimli göldeki fotoğraf molası sonrası Aksaray il sınırlarında bulunan  Bir kanyon- vadi olan doğa harikası, Ağaçaltı, Yılanlı gibi kiliseleri görmek üzere Ihlara Vadisi'ne iniyoruz. Misafirlerimiz Burada adeta bölgenin tam tersi bir bitki örtüsüne sahip; Melendiz çayının içinden geçtiği ve yemyeşil ormanlar içinde onlarca kiliseyi barındıran  ve Dünyada bir eşi benzeri olamayan Burada serbest zaman verdikten sonra programımızı tamamlayıp Ihlara Vadisinden ayrılıyoruz. Ve Aksaray merkezde yemek için tesisimize uğruyoruz. Yemek sonrası Dönüşe geçiyoruz ve yol üzerinde Ülkemizin en önemli doğal kaynaklarından olan Tuz Gölünü ziyaret ediyoruz. Bu göl, çok fazla tuz, mineral ve faydalı pek çok madde içermektedir. Ayrıca kendisi tuz açısından dünyanın en zengin göllerinden biridir: Yılda 300 bin ton tuz sağlar. Elbe oraya vardığımızda tuz konusundaki verimliliğinden faydalanmayacağız; onun saf ve eşsiz güzelliğinin tadını çıkaracağız. Beyazlığı, duruluğu ve ılık suları o kadar güzel bir manzara yaratacak ki manzarasının fotoğraflarını çekmekten asla yorulmayacaksınız. Dinlendirici huzur dolu atmosfer, bol temiz hava ve bu cennetvari yerde olmanın heyecan verici hissi içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkaracaktır..Buradak fotograf molası sonrası dönüşe geçiyoruz ve Siz degerli misafirlerimizi aldıgımız noktalara bırakacagız..Bir daha ki ÇORBACIOĞULLARI Travel organizasyonunda görüşmek üzere.. 

2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: 900 TL 
2 YETİŞKİN YANINDA 0-6 YAŞ :hotelden sorsat fıyat TL 
2 YETİŞKİN YANINDA 6-12 YAŞ : hotelden sorsat fıyat TL  
SİNGLE ODA FARKI(1 KİŞİ) : hotelden sorsat fıyat   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 
* Gidiş – Dönüş  Ulaşım  
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su) 
*Çevre Gezileri 
*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)  
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber 
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 
*Tüm Öğlen Yemekleri 
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
*Tüm Özel Harcamalar 
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar(PANDEMİ SEBEBİ İLE GERÇEKLEŞMEYEBİLİR!)   
*Kapadokya Türk Gecesi 150 TL 
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri  
*ATV-SAFARİ TURU (1 atv 2 kişiliktir ücret 150 tl) 

LiveZilla Live Chat Software