21-22 MART 2020 VE 18-19 NİSAN ESKİŞEHİR BURSA TURU

21-22 MART 2020 VE 18-19 NİSAN ESKİŞEHİR BURSA TURU1 GECE 2 GÜN 21-22 MART 2020 VE 18-19 NİSAN ESKİŞEHİR BURSA TURU

425 

Çerkezköy - ESKISEHIR-BURSA21-03-2020

Hareket
00:30:00
Varış
09:00:00

ESKISEHIR-BURSA - Çerkezköy 22-03-2020

Hareket
18:00:00
Varış
01:00:00
21-22 MART 2020 VE 18-19 NİSAN ESKİŞEHİR BURSA TURU

21-22 MART 2020 VEYA 18-19 NISAN 2020 ESKİŞEHİR BURSA TURU 

ESKİŞEHİR'İN EN GÜZEL OTELİNDE KONFORLU BİR TATİLE NE DERSİNİZ?

 1.GÜN
 Gece Saat 00:30 Da çorbacıoğulları travel ofis onunden siz değerli misafirlerimizi de alarak ikramlar eşliğinde  keyii Eskişehi yolculuğumuza başlıyoruz. 

2.GÜN 
Yolda vereceğimiz molalar sonrasında Adapazarı-Pamukova-Bozüyük güzergahından geçerek sabah saatlerinde  Eskişe varıyoruz. Gezimize Kentpark’ta alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Osmanlı Dönemi’nde kalma evleri ile meşh olan Odun Pazarı’nda  Atlıhan Tarihi Çarşısı, Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medres Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir  tarihe sahip Eskişehir Mevlevihane'sini ziyaret ediyoruz. Çağdaş C Sanatları Müzesi, Yılmaz BÜYÜKERŞEN imzalı Balmumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyie gezeceğimiz  yerler arasında. Odun pazarı gezimizi tamamladıktan sonra 1894 Yılında temelleri atılan Tülomsaş Fabrika n’da yer lan Türkiye’nin ilk yerli otomobili Devrim Arabasını görüp fotoğraıyoruz .Daha sonra göreceğimiz  Haller Gençl  Merkezi keşif duraklarımızdan biri. 1930’lu yıllarda yapılmış yaş meyve sebze hal binasının yenilenen yüzünü görebileceğiniz Tepebaşı Sahnesi Tiyatro Salonu’nun bulunduğu gençlik  merkezinde çay kahve molası verdiğimizde, meşhur su muhallebisinin tadına mutlaka bakmalısınız. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde. https://www.capellaotel.com/ (https://www.capellaotel.com/) 

3.GÜN                                                                                                                                               
 Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Burada sizlere serbest z veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirler  Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuh’un Gemisinin, Göletin etrafında gezinti yapabilirler. Serbest zamandan sonra Eskişehir’den ayrılarak Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz Bursa’nın merkezine hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren to buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerin yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip, Ulu cami’yi gezdikten sonra, Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı tatm üzere öğle için serbest zaman bırakıyoruz.Dileyen misafirler serbest zamanda kapalı çarşıyı da gezebilir. Serbest zaman sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Üç Osmanlı sultanı dönemlerinde yaşamış ve sufilikte velilik rütbesi kazanan Emir Sultan Hazretleri’nin türbesini geziyoruz ilk olarak.Ardından Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yesil Cam Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi panoromik olarak gördükten s Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz Değerli Misafirlerimizi Aldığımız duraklara bırakarak bir başka Çorbacıoğulları Travel Turunda Görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 *Araç İçi İkramlar (Soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
 *Turizm Bakanlığı'ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler
 *1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama(akşam yemeği+sabah kahvaltısı) 
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 *Mercedes Turizm veya Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

 *Tüm Özel Harcamalar
 *Müze Ören Yeri Girişleri


LiveZilla Live Chat Software