27-29 MART 2020 VEYA 06/08 2020 NISAN KAPADOKYA TURU

27-29 MART 2020 VEYA 06/08 2020 NISAN KAPADOKYA TURU1 GECE 2 GÜN 27-29 MART 2020 VEYA 06/08 2020 NISAN KAPADOKYA TURU

425 

Çerkezköy - KAPADOKYA26-03-2020

Hareket
19:30:00
Varış
09:00:00

KAPADOKYA - Çerkezköy 29-03-2020

Hareket
18:00:00
Varış
01:00:00
27-29 MART 2020 VEYA 06/08 2020 NISAN KAPADOKYA TURU KAPADOKYA TURU 

27/ 29 MART 2020 

06 / 08 NISAN 2020

SURBAN OTEL'DE RÜYA GİBİ BİR TATİL.. 

1.GÜN    Turumuz saat 19.30' da Çerkezköyden  hareketle başlar. İstanbul, Bolu, Ankara’yı takibe sabah saatlerinde Kapadokya bölgesine varıyoruz. 

2.GÜN    Bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağm rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkan Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. Bölgeye vardığımızda sırasıyla Selime k ve Selime Katedralini panoramik olarak görüyoruz. Güzergâhımız üzerinde kanyon - vadi olan doğa harikası, Ağaçaltı, Y gibi kiliseleri görmek üzere Ihlara Vadisi'ne iniyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabilec şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri gezerek, Kaymaklı ilçesini panoramik görüyoru Sonrasında bölgede yetişen, oldukça lezzetli çifte kavrulmuş kabak çekirdeği alma imkanı veriyoruz. Daha sonra ise şap peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi'nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii'nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası sonrasında, Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, mimarisi bölgeye özgü olan konağa geziyoruz. Bölgede yetişen üzümlerden yapılan şarabın üretim yeri olan Turasan Şa Fabrikasını gezme imkanımız oluyor. Otele varış, akşam yemeği ve konaklama. Dileyen misafirlerimizle Kapadokya Türk Gecesine gidilecektir. (EKSTRA) https://www.hotelsurban.com/ (https://www.hotelsurban.com/)

 3.GÜN:    Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kapadokya Bölgesini gezmeye devam ediyoruz. Güvercinlik Vadisini ilk göreceğimiz yerler arasında, 9.Yüzyıla kadar Güvercinlerin bakıldığı bölgede, kuşların gübreleri üzüm bağları için çok ya olduklarını tespit etmişlerdi ve güvercin bakımına çok önem vermişlerdi. Bölgede patlayan volkanların lavlarının oluştur bölgeye özgü oniks taşının işlendiği ve satıldığı mağazaya giderek, hediyelik alma imkanı veriyoruz. Sonrasında, adeta b açık hava müzesini andıran bölgede sırasıyla, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı o kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile M.S. 9. Y.Y. arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi'ni panoramik olarak görüp fotoğraıyoruz. Çanak çömlek atölyesini geziyoruz. Ardından Gör Açık Hava Müzesini geziyoruz. Müze içindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilise Çarıklı Kilise), mutfak, kiler, şaraphane ve İncil' in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. O bölgeye özgü toprakla üretilen Avanos ilçesindeki çanak-çömlek yapım atölyesini geziyoruz. Paşa bağları, Devrentler'in ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesi geziyoruz. Buradak serbest zamanımızın ardından turumuzu tamamlayıp dönüşe geçiyoruz. Bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

2 VE 3 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI: 425 TL

 2 YETİŞKİN YANINDA 0-6 YAŞ :270 TL 

2 YETİŞKİN YANINDA 6-12 YAŞ 350 TL 

SİNGLE ODA FARKI(1 KİŞİ) :  T

TÜM KARTLARA 5 TAKSİT İMKANI :  

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 * Gidiş – Dönüş  Ulaşım  
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su) 
*Çevre Gezileri 
*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)  
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber
 *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

*Tüm Öğlen Yemekleri 
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
*Tüm Özel Harcamalar 
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar    
*Kapadokya Türk Gecesi *Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri 

LiveZilla Live Chat Software