24-26 NİSAN URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU

24-26 NİSAN URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU1 GECE 2 GÜN 24-26 NİSAN URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU

450 

Çerkezköy - URLA24-04-2020

Hareket
00:00:00
Varış
00:00:00

URLA - Çerkezköy 26-04-2020

Hareket
00:00:00
Varış
00:00:00
24-26 NİSAN URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU24-26 NİSAN 2020 İZMİR-URLA ENGİNAR FESTİVALİ TURU

 5* LI SIĞACIK ATLANTİS RESORT HOTEL'DE 1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI+AÇIK BÜFE AKŞAM YEMEĞİ GİDİŞ DÖNÜŞ ULAŞIM +REHBERLİK HİZMETİ DAHİL!

 1.Gün: Çeşme, Alaçatı, Germiyan Köyü, Barbaros Köyü, Bademler Köyü, Seferihisar, Sığacık, Kuşadası Değerli misafirlerimizi Belirtilen Akşam 20:00da noktadan aldıktan sonra İzmir’e yolculuk ediyoruz. İzmir yakınlarında kahvaltı molası veriyoruz. (EKSTRA) Sabah saatlerinde ÇEŞME ‘ye varıyoruz. Çeşmede 1 buçuk saat mola veriyoruz dile misafirlerimiz serbest zaman içersinde rehberimiz eşliğinde Çeşme kalesini rehberimiz eşliğinde gezebilirler. Çeşme’ni ardından Alaçatıya hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Tarihi Alaçatı sokaklarını ve evlerini geziyoruz. Sonra Türkiye’de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyü’nü gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motierle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Sonrasında Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniy Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk olacağız. Ardından Su Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü gezeceğiz. Bu günde en son gezeceğimiz yer ise yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. Burada ilk başta balık menüsünden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan so bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kale inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisar’ı doyasıya gezdikten sonra Sığacık’ta kalacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sığacık’taki otelimizde. https://clubresortatlantis.com/tr/ 

 2.Gün:Urla, Doğanbey Köyü,Şirince, Eski Rum Evleri Değerli misafirlerimiz,sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Urla Enginar Festivali etkinliklerini izlemek ve Urla'yı gezmek için hareket ediyoruz.İlk olarak Urla Gezimize Necati Cumalı evi ile başlıyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri Ardından Yorgo Seferisin doğduğu evi panaromik görüyor ve fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz.Zafer caddesinde Tanju Okan anısına yapılan parkta fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında antik çağın en öne ticaret merkezlerinden Klazomenia Antik Kenti gezisi ve Limanı, Eski Zeytinyağı fabrikası gezileri sonrası Urla Enginar Festivali Etkinliklerinin yapıldığı alana geçiyoruz.  Standları gezip ilgimizi çeken,  kimi daha önce bildiğimiz, bazılarını is belkide ilk defa gördüğümüz otları inceleyip bazılarınıda satın alıp evimize götürecek, satıcıdan bilgi alacağız hatta bazılarının görüntüsü bizi cezbedip sadece satın almayla yetinmeyip fotoğraayacağız. Urla Enginar Festivalinde bölge tarafından yapılan Enginarlı lezzetleri tadacak, folklorik yöresel ürünlerin alışverişini yapacaksınız. Baharın müjdecisi ta enginarlar ve enginarlı lezzetler ve daha nice Ege otlarından menüler. Sizi keyii bir gün Urla Enginar Festivalinde bekliy  Serbest zaman ardından buradan ayrılarak, iki saatlik yolculukla Söke üzerinden Taş evleri, daracık sokakları ve kaybolmamış dokusuyla ünlü DOĞANBEY KÖYÜ ne ulaşıyoruz. Burada birbirinden ilginç mimariye sahip Taş evlerin aras gezerken geçmişin izlerini yaşayacaksınız. Verilen serbest zamanda bol bol fotoğraarımızı çekiyoruz. Dilek yarımadas parkına ait müzeyi gezdikten ve Büyük Menderes deltası kuş cenneti hakkında bilgi aldıktan sonra bu güzel köyden ayrılıyoruz. Ardından şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince Köyünde kısa bir yürüyüş ile köyün mimari dokusunu ve güzelliklerini görme şansına sahip olacağız. Köy meydanında vereceğimiz mola sırasında yöresel ürünleri ve şarapları alabilirsiniz. Burada Öğle Yemeğimi alıp Molamızın bitiminde geri dönüş yolculuğuma başlıyoruz. Siz Değerli Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka  Turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.  

DAHİL OLAN HİZMETLER  

*Araç İçi İkramlar (Soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)  *Çevre Gezileri  *Turizm Bakanlığı'ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler  *1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)  *1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası  *Mercedes Tourismo veya Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım     

   DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

 *Müze Ören Giriş Yerleri  *Tüm Öğlen Yemekleri *Tüm Yemek Yerlerinde Alınan İçecekler 


. Uluslararası Urla Enginar Festivali'ne sayılı günler kaldı! Üç gün sürecek olan festivalde Avrupa'nın çeşitli ülke ve şehirlerinden gelecek olan şeer enginarlar ile yemekler yapacak ve birbirinden eşsiz sunumlarıyla gözlere ve damaklar şölen yaşatacaklar. İzmir'in Urla ilçesinde düzenlenen Enginar Festivali'nde bu yıl sen de olmak istemez misin? Marmara Travel turları (https://www.gruppal.com/festival-turlari) ile birçok önemli siyasetçinin, gezginin, şefin ve yerel halktan insanların katıl bu eğlence dolu etkinlikte sen de ol! Sakız enginarından dondurmalı enginara birbirinden leziz ve farklı enginarlı yiyecekler sizi bekliyor. Kültür çeşitliliği içinde kendinizi deyim yerindeyse kaybedebileceğiniz bir yer olan Urla'da gezilecek yerler arasında 186 yılında kurulan ve ülkedeki bulaşıcı hastalık taşıyan insanların yerleştirildiği ve bugün bir sit alanı olarak kalan Karantina Adası, şehrin merkezinde yer alan Sanat Sokağı ve meyveden tekstile birçok ürünü bulabileceğiniz Malgaca Pazarı bulunuyor. Ayrıca Urla sokakları, eski evleri ve liman bölgesini de mutlaka görmelisiniz. Ege'nin mutfağının lezzetini bilmeyen yoktur. Urla'da bu lezzete dahil olan bir İzmir ilçesi. Bu nedenle Urla mutfağı arası balık önemli bir yer tutar. Özellikle balık restoranları, zeytinyağlı mezeler ve taze Ege sebzeleri Ege mutfağının olmazsa olmazları arasındadır.

LiveZilla Live Chat Software